noszenie soczewek

Ile czasu nosić soczewki?

Na soczewki w dzisiejszych czasach decyduje się coraz większa liczba Polaków i możemy mieć pewność, że nic się tutaj w najbliższej przyszłości nie zmieni. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, bo te optyczne artykuły korygujące wady naszego wzroku są nie tylko niezwykle skuteczne, ale także praktyczne, bo przy ich noszeniu nie musimy rezygnować z gry w piłkę, pływania i ogólnie aktywności fizycznej. Nie oznacza to jednak tego, że soczewki możemy nosić cały czas. Wszystko zależy tutaj od tego, jakie są to soczewki. Przyjrzyjmy się w związku z tym kwestii noszenia soczewek w zależności od.

Tryby noszenia soczewek

W zasadzie noszenie soczewek możemy podzielić na kilka, a dokładnie cztery tryby użytkowania. I tak jako pierwsze są to soczewki dzienne, które jak sama nazwa wskazuje, zmieniamy każdego dnia. W takiej sytuacji osoba może z nich korzystać do ośmiu godzin dziennie, po czym musi je zdjąć. Drugim trybem jest tryb elastyczny, który dopuszcza ich okazjonalne zdejmowanie, na przykład na noc. Jako trzeci mamy tryb przedłużony. W tym przypadku noszenie ich jest możliwe do 7 dni i 6 nocy. Ostatnim jest tryb nocny dopuszczający ich noszenie do 31 dni i 30 nocy.

Przestrzegaj trybu określonego przez producenta

W żadnym wypadku osoby korzystające z danego typu soczewek nie powinny na własną rękę przedłużać czasu ich noszenia. Jest on ściśle określony przez producenta i tego należy się trzymać. W innym wypadku może to nawet grozić uszkodzeniem soczewki oka.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *